Využití průmyslové oblasti severně od Slatiňan se brzy zvýší o dalších 5587 metrů čtverečních. Prodej pozemku přiklepli zastupitelé obchodně servisní společnosti Vladyka.

Čtvrtá firma neučinila nabídku

Firma přetlačila finanční nabídky doručené v obálkách od jiných dvou společností, když nabídla městu 340 korun za jeden metr čtvereční i úhradu poplatků spojených s převodem nemovitosti.

Jednání se účastnil i zástupce firmy pro výrobu perforovaných děrovaných plechů. Ten však nabídku nakonec učinit odmítl a označil celé řízení za nepřehledné.

O výběru firmy se pak mezi zastupiteli poměrně dlouho diskutovalo. Mnozí se totiž nechtěli spokojit s jednorázovým finančním ziskem pro město. Půda by také podle zastupitelů neměla skončit v rukou případného spekulanta.

Investice v desítkách milionů

Zastupitelé se proto ptali jednatele firmy i na budoucí počet zaměstnanců. „Nejsme spekulanti, neuvažujeme o přeprodeji půdy. Chceme tu zřídit obchodně servisní středisko pro přívěsy a návěsy. Počítáme se stavbou servisní haly, budeme investovat do dvaceti milionů korun,“ uvedl jednatel společnosti Jaroslav Vladyka. „Zaměstnáme 10 až 15 lidí, daňový výnos by měl také skončit ve slatiňanské městské pokladně,“ přislíbil Vladyka.

 

Čtěte také:

    Komentář autora článku najdete v rubrice "K věci".

Rozvoj průmyslových zón je pro města prioritou