Zástupci firmy OREDO a Pardubického kraje proto začali objíždět jednotlivá města, aby jednali o připomínkách, které k jízdním řádům mají zástupci místních samospráv. Nejprve se jednalo na Žamberecku.

„Nově zavedený systém má chyby v návaznostech spojů, v odbavení, spoje mají zpoždění, to se ale dalo očekávat, nyní je nutné chyby na základě konkrétních připomínek opravit,“ uvedl jednatel společnosti OREDO, která dopravu v kraji organizuje, Vladimír Záleský.

Jízdní doby

Diskuze se hodně točila kolem školních spojů, spojů na odpolední směny a jízdní doby některých linek. Technologové firmy OREDO již prý mají připravena některá stabilizační opatření, jako je drobné prodloužení jízdní doby.

„S každým starostou byl na jednání sepsán samostatný zápis, ve kterém byly zachyceny připomínky konkrétní obce. Na jejich základě budou upraveny od dubna jízdní řády autobusových linek,“ vysvětlil náměstek hejtmana Pardubického kraje Jan Tichý (ČSSD), který je v krajské radě zodpovědný za dopravu. Zápisy zároveň budou sloužit jako doklad vypořádání podnětů od samospráv.

Spoje zastaví

Změny se projednávaly i na Králicku. Tam cestující kritizovali především skutečnost, že autobusy jezdí v rychlíkovém režimu a řadu zastávek projíždějí. I to by se prý mělo od dubna změnit.

(dub)