„Pustili jsme se do toho, protože nám tenkrát zbylo seno a nevěděli jsme, co s ním. Na balení jsme ale neměli žádnou linku, vše se dělalo ručně u nás doma. Seno se dávalo do igelitových pytlů a poté vázalo. To byly naše začátky," vypráví Jaroslav Pospíšil.

Zakázek však postupně přibývalo a tak si museli pořídit speciální stroj na balení sena. „Teď seno stále sušíme, ale jen minimálně. Většinu bereme od zemědělců z okolí. Ručně sušené seno je však přesto to nejkvalitnější, co může být. Není hnojené, práškované, navíc v něm jsou všechny možné byliny z Železných hor a vypadá tak nejen pěkně pestře, ale je vlastně i zdravé."

A nejde o jen tak ledajaké seno. Kromě toho klasického se totiž prodává hned v několika různých příchutích, z nichž některé znějí téměř exoticky. „První příchuť, kterou jsme měli, byla mrkev. Inspirace přišla z Rakouska a osvědčila se. Mrkev patří doteď mezi naše nejoblíbenější, ale výborně jde například i seno s banánem a jablkem. Kromě něj je oblíbená i petržel nebo bylinkové seno, kde najdeme například chrpu nebo měsíček lékařský," vyjmenovává pestrou nabídku pan Pospíšil.

S balením sena pro hlodavce začínali v Kraskově jako jedni z prvních v Čechách. A i když dnes existují podobné a mnohem větší konkurenční společnosti nebo se k nám dováží levné seno ze zahraničí, o to od Pospíšilů je rok od roku vyšší zájem. „Recenze, které nám píší odběratelé, jsou plné chvály. Letos jsme třeba neměli jedinou reklamaci. Je to určitě dáno i tím, že nám veškeré seno projde pod rukama, do pytlíků se tak nikdy nedostane nic, co by tam nemělo být. Jako malá firma si nemůžeme zkrátka dovolit zhoršit se v kvalitě."

A to zákazníci oceňují. Většina jich chce pro své chlupaté miláčky jen to nejlepší. „Lidé postupně přicházejí na to, že kvalita je důležitá," říká Jaroslav Pospíšil, pro kterého je jeho práce i tím největším koníčkem, vždyť u sena tráví téměř každou volnou chvíli. „Jinak mám ale také hrozně rád hrady, zámky, kostely a kláštery – to je prostě moje," dodává s úsměvem.

Veronika Skřivanová