Kulatý stůl jako z Kamelotu

Kvality restaurace jsme mohli poznat na vlastní kůži při slavnostním předávání titulu Hospůdka roku 2014. Byli jsme příjemně překvapeni velmi milou obsluhou a atmosféru kouzelně dokreslovalo historické prostředí. V restauraci nechyběl ani pověstný Artušův kulatý stůl.

Společně s provozovatelem restaurace Jiřím Burkoněm, jsme povečeřeli pro nás speciálně připravené menu. To se skládalo z předkrmu Carpaccio z červené řepy s kozím sýrem a rukolovým salátem, polévky kuřecí vývar s máslovou jíškou a smetanou, hlavního chodu kuřecí prsa Supreme s opečenými bylinkovými bramborami a demiglacem. Jako sladká tečka na závěr pro nás byl připraven Creme brulee.

Na všem jsme si moc pochutnali, zvlášť když byl každý z chodů vyloženě designovým kouskem.

Chválil i Pohlreich

Krčma krále Artuše se kromě výhry v soutěži Deníku může chlubit i dalšími úspěchy. Na pardubickém Apetit Festivalu, který proběhl v červnu, se umístila na prvním místě a stala se tak východočeskou restaurací roku 2014. Vítěze Apetit Festivalu vybírali návštěvníci a odborná porota složená z účinkujících na pódiu.

Ve festivalovém menu nechyběl vařený hovězí jazyk, o němž se pochvalně vyjádřil i Zdeněk Pohlreich. Dále byla nabízena dušená hovězí líčka na červeném víně s bramborovým pyré s wasabi, což je ve slatiňanské restauraci jedno z nejobjednávanějších jídel a najdete ho běžně na jejich jídelním lístku. Poslední festivalovou nabídkou byl hovězí hamburger s bylinkovým máslem, karamelizovanou cibulí, opečenou slaninou a chedarem v domácí bulce.

Steaky i domácí hamburgery

Restaurace si vytvořila nový jídelní lístek, který jistě potěší návštěvníky svou jednoduchostí a přehledností. Krčma má ve svém podnázvu steak a burger restaurant, proto je jasné, že sem lidé chodí především za vidinou dobrého hovězího steaku a hamburgerů všech druhů. Nechybí ani vegetariánský burger, který se skládá z různých druhů zeleniny a hermelínu.

V restauraci momentálně panuje radostná nálada z vybojovaného prvenství v soutěži, zvýšila se návštěvnost a je vidět, že se sem lidé rádi vrací za dobrým jídlem.

MARIKA PODHÁJECKÁ

Proč právě název Krčma krále Artuše?

DESIGN A DEKORACE RESTAURACE ladí s názvem a dokonale navozují prostředí středověké krčmy.
„Byla to naprostá shoda názoru," přiznávají na webových stránkách restaurace její majitelé Jaroslav Čihák a Jiří Burkoň a dodávají: „Chtěli jsme historický název s ohledem na tyto stylové prostory. A najednou nás napadl král Artuš. Legenda se nám velmi líbí. Ostatně své by k tomu jistě řekli pravidelní návštěvníci i ti, kteří poprvé přišli náhodou a podruhé už cíleně. Kuchyně v naší krčmě nepoužívá žádné chuťové náhražky a vše je připravováno z ryze čerstvých surovin. Rozhodli jsme se i v této složité době jít svou vlastní cestou. Věříme a přejeme si, že se to podaří. Myslíme si, že právě tato devíza by mohla přivést do Slatiňan všechny milovníky kvalitního jídla, kteří si pečlivě vybírají, kam půjdou na oběd nebo večeři."

V restauraci vládne příjemné přítmí, historický ráz interiéru dává krb, rytířská zbroj a brnění. Kdo je pracovně zaneprázdněn a musí se připojit k počítači, nemá v krčmě problém, provozovna je napojena na signál díky wifi.

DESIGN A DEKORACE RESTAURACE ladí s názvem a dokonale navozují prostředí středověké krčmy.Restaurace je otevřena denně, a to od jedenácté hodiny dopolední. Od pondělí do čtvrtka je zavírací doba ve 22 hodin, v pátek a sobotu si můžete posedět až do 24. hodiny a v neděli je v zimních měsících zavřeno. 

Přijďte ochutnat do Slatiňan českou a mezinárodní kuchyni, exkluzivní lihoviny, míchané nápoje a kvalitní české pivo! 

Další informace včetně jídelního a nápojového lístku najdete i na internetových stránkách restaurace na adrese: www.krcmakraleartuse.cz