Třeba náměstek hejtmana Roman Línek byl nucen pro cestu z Bruselu zvolit náhradní variantu – místo letadla se musel vypravit autem.

„Spousta závodníků, kteří jezdí plochou dráhu, se třeba nedostane na závody do Velké Británie. Asistent americké fotbalové reprezentace, bývalý český fotbalový reprezentant Luboš Kubík, měl zase třeba letět do Osla,“ prozradil Deníku jména dalších „nešťastníků“ Tomáš Rambousek z jedné pardubické cestovní kanceláře.

„Tento problém se dotkl spousty našich klientů, třeba většiny cestujících na dálkových letech, kteří přestupují v Londýně. Ve čtvrtek byli lidé touto situací dost zaskočeni. V pátek už nám naopak sami volají a ptají se, co bude s jejich letem,“ podotkl Rambousek s tím, že se očekává, že letiště zůstanou zavřená i v sobotu a možná i v neděli.

Uzavření letišť navíc způsobí značné finanční ztráty nejen aerolinkám.

„Naše firma přepravuje klienty na letiště a z letiště. V pátek a v sobotu nám tudíž objednávku přepravy odmítla řada klientů. Během pár hodin tak naše firma přišla o částku v řádech desetitisíců korun,“ nechal se slyšet živnostník podnikající v odvětví osobní dopravy.

Lukáš Dubský