Zásobovací režim se přitom má již od roku 2007 řídit kolaudační podmínkou, podle které má být navážka zboží dokončena do 22. hodiny. „Běžně se stává, že nás hluk ze zásobování ruší či budí kolem půlnoci. Málokdy se přihodí, že zásobování proběhne kolem desáté večer,“ uvádí se v listu, kterým se předseda zdejší domovní rady Petr Lichtenberg obrací na orgány města.
Stavební odbor chrudimského městského úřadu již v minulosti za stejný prohřešek vlastníka objektu pokutoval, ke skutečnému zklidnění situace však nikdy nedošlo. Navíc se majitel provozovny od té doby změnil a nový vlastník ustanovení o nočním klidu rovněž dostatečně nerespektuje.
„Po posledních stížnostech jsme novému vlastníkovi zaslali opětovné rozhodnutí, kterým by měl při zásobování obchodu řídit. Pokud ne, na řadu mohou znovu přijít finanční sankce,“ vysvětluje vedoucí chrudimského stavebního odboru Vladimír Bálek. „Současnou situaci, kdy je režim zásobování omezen na konkrétní hodiny, nepovažuji za šťastnou. Podobným problémům by bylo daleko vhodnější předcházet už při vzniku projektové dokumentace, s předstihem by se k zásobování mohli vyjádřit také hygienici. Kdyby byl například zásobovací prostor obezděný či zakrytý, hluk by se tolik nešířil po okolí,“ upřesňuje Bálek. Dodržování časového harmonogramu může být pro řidiče opravdu obtížné. Vozy často zásobují rozlehlý region a šoféři se do konkrétní hodiny prostě „nevejdou“. V zimním období se navíc mohou zdržet na cestě i kvůli nepříznivým klimatickým podmínkám a zhoršené sjízdnosti některých komunikací.
„Problém je třeba již neodkladně řešit, protože zjištění, že s tímto marně bojujeme již cca 2 roky je tristní. Od koho jiného, nežli od kompetentních orgánů městského úřadu, můžeme čekat účinnou pomoc a zastání? Pokud bude třeba, budeme při řešení tohoto problému maximálně spolupracovat,“ uvádí se dále v listu chrudimských obyvatel.
Dotčeným vlastníkem objektu byla v minulosti společnost EK3, nyní je jím společnost KRES.