„Na projekty mladých lidí je v roce 2008 vyhrazena částka ve výši 3 milionů Kč. Aby dobrovolníci získali na svůj projekt až 50 000 Kč, musí se zaměřit na zlepšení svého okolí, komunity, v níž žijí. A je jedno, jestli svou energii věnují do projektů na ochranu životního prostředí, pomoc handicapovanému spolužákovi nebo třeba rozvoj kultury,“ říká předseda Občanského sdružení Altus Martin Benák. Kromě finančních prostředků na realizaci projektů absolvují mladí lidé, jejichž projekty získají finanční podporu, také několikadenní školení, kde se naučí, jak své projekty řídit, komunikovat v rámci projektového týmu a mnoho dalšího.

„Akce a projekty mladých lidí byly v minulosti vždy velmi zajímavé. Mnoho z nich pokračuje do dnešních dnů, a to je velmi dobře,“ pochvaluje si bývalý koordinátor programu Make a Connection – Připoj se v Pardubickém kraji a dnešní místostarosta města Chrudim Roman Málek. Ten v minulosti, společně s Občanským sdružením Altus dobrovolníkům pomáhal s realizací jejich projektů a nápadů a finančním řízení jejich projektů.

Na Chrudimsku takto například dobrovolníci opravovali studánky, organizovali deskovou hernu, pořádali koncerty, keltské slavnosti, divadla, dětské dny, ale také učili zdravovědu či pořádali festivaly.

K dnešnímu dni bylo z programu „Make a Connection - Připoj se“ podpořeno více než 400 dobrovolnických projektů mladých lidí, na kterých se přímo podílelo na 3300 dobrovolníků. Tyto projekty ovlivnily pozitivním způsobem život bezmála 180 tisíc lidí.

Veškeré informace o účasti v programu, včetně formuláře přihlášky projektu (žádost o grant) jsou k dispozici na www.pripojse.cz.