Rada města v tomto týdnu schválila bezúplatné užívání domény chrudim.cz pro účely oficiálních webových stránek města. Současné domény chrudim–city.cz a chrudim.eu však budou nadále funkční.

Zároveň jsou ve vývoji i nové oficiální webové stránky města. Už delší dobu byly často kritizovány pro nepřehlednost a pomalost. „Nové webové stránky města by měly být na nové doméně spuštěny během několika následujících týdnů,“ sdělila tisková mluvčí města Sylva Drašnarová.

Doménu chrudim.cz vlastní firma Omega plus podnikatele Milana Kušty. Po dohodě s městem bude spravovat novou sekci stránek se zaměřením na podnikání. Portál Chrudim.cz se tak přesune do této sekce. „Budeme stránky měnit podle grafického stylu nového městského webu,“ říká jejich správce Lukáš Němec. Některé sekce se chystá zrušit nebo změnit.

Před dvěma lety město oslovilo více firem s žádostí o návrh webu. Internetové stránky měly být hotové do konce roku 2008, jejich tvorba se ale prodloužila. Vytváří je pražská internetová agentura s názvem PragueBest.

Na nových webových stránkách bude i sekce pro turisty odkazující na stránky www.navstevnik.cz. Zmíněný web vznikl jako součást projektu Medializace turistické oblasti Chrudimsko – Hlinecko, který získal dotaci z evropských strukturálních fondů.

Josef Káles