„V současné době máme podány dva projekty na rozvoj Mikroregionu Chrudimsko. První se týká samotného managementu svazku, druhý podpory členských obcí. Ta v letošním roce činila 999 tisíc korun a ve dvaceti sedmi obcích pomohla s úpravami veřejného prostranství,“ přibližuje část programu předseda svazku a starosta Rabštejnské Lhoty Vladimír Pecina.

Samostatná kapitola byla věnována přípravě nové evropské žádosti na podporu cestovního ruchu.

„Projekt má plynule navazovat na informační a propagační kampaň turistické oblasti Chrudimsko - Hlinecko, kterou realizuje město Chrudim. Jeho hlavní náplní je vydání informačních materiálů, reklamní a marketingová podpora turistickým cílům a akcím, ale také realizace workshopů i rozšíření portálu návštěvník.cz,“ říká místostarosta Chrudimi a místopředseda svazku Roman Málek s tím, že podání projektu skrze mikroregion pomůže i členským městům.

Projekt se nebude týkat jen mikroregionu, ale všech měst oblasti. Ta byla v minulosti vyzvána ke spolupráci a řada z nich již schválila partnerské smlouvy. Pokud vše půjde podle plánů, mikroregion se chce ucházet o více než dva miliony korun na období dvou let.

Další program jednání se zabýval i problematikou separace odpadů či výší poplatků za popelnice.

(red)