Hrajete na flašinet? Chodíte po hlavě? Vyrábíte medovinu? Umíte něco výjimečného? Možná jste ti praví, kteří by mohli Chrudimsko reprezentovat na brněnském veletrhu.

Regiontour byl ještě před deseti lety vyhlášený, ale postupně se měnil do podoby, kdy hostesky u stánků rozdávaly propagační letáčky. Teď se blýská na lepší časy.

“Kromě barev a úsměvů bylo úplně jedno, jestli jste u Polabí či Pošumaví. V lednu tomu bude zřejmě konec. V současné době se na kraji totiž uvažuje o jiné koncepci veletrhu. Kromě samotných stánků s materiály by zde měla být i velká plocha, kde by bylo možné předvést ukázky z regionu.

Změna přístupu k brněnskému Regiontouru mě velice mile potěšila,“ netají se radostí místostarosta Roman Málek, který v minulosti na tento veletrh téměř zanevřel.

„Obracíme se nadšené a ochotné lidi z regionu, kteří mají chuť prezentovat naše území – je jedno, zda-li hraním na flašinet, loutkovým divadlem, vystoupením kapely, ochutnávkami medoviny či výukou tance. Nebráníme se ani senzačním nápadům, protože nechceme dělat průměrnou reklamu, ale takovou, o které se bude mluvit,“ vyzývá Málek s tím, že zájemci se mají hlásit na chrudimském informačním centru osobně či telefonicky na čísle 469 645 821 co nejdříve.

Veletrh Regiontour se koná 14. až 17. ledna 2010 v Brně.