V kategorii masa a masných výrobků to bude řeznictví Ladislava Francouze a Zemědělské družstvo Rosice. V kategorii mléka a mléčných výrobků bude mít Chrudimsko zastoupení díky Kozí farmě z Licibořic a své produkty zde představí také Roman a Radka Daňkovi z Bousova. V kategorii med a ostatní je reprezentantem Chrudimska společnost Trikan z Nasavrk.

„Naším cílem je pravdivě informovat o potravinářských výrobcích českého původu v našem kraji tak, aby spotřebitel sám měl možnost posoudit, že výrobky našich potravinářů a zemědělců obstojí kvalitou a jsou i cenově dostupné. Proto ořádáme první ročník této soutěže. Během ní se pokusíme spotřebitele přesvědčit o tom, že dovážet musíme pouze to, co sami skutečně neumíme vyrobit,“ vysvětluje člen správní rady pořádající organizace Agrovenkov a zároveň ředitel Regionální agrární komory Pardubického kraje Václav Kroutil.

Logo soutěže obsahuje záměrně tři „M“ v barvách vlajky České republiky. Podle Kroutila mají značit myšlenku: „Mlsáš, mlsám, mlsáme pochoutky Pardubického kraje“. „Máme i své motto – Podporujeme potravinářské výrobky Pardubického kraje,“ doplňuje ředitel.

Soutěž se uskuteční souběžně s mezinárodní výstavou „Koně v akci“ na pardubickém dostihovém závodišti ve dnech od 8.do 9. září na tribuně A.
V sobotu 8. září se se uskuteční hodnocení potravinářských výrobků odborníky i veřejností s vyhlášením výsledků a tombolou. Agrovenkov chce představit potravináře působící na území Pardubického kraje, a to bez ohledu na velikost firmy.

Výrobci předvedou celou škálu svých produktů. „Někteří mají své zákazníky v blízkém okolí a jejich výrobky se stávají v určitém regionu specialitou, jiní nalezli svého zákazníka i za hranicemi našeho státu.V této soutěži budou mít všichni stejnou příležitost se předvést a získat přízeň jak odborné poroty, tak i tu návštěvníků,“ podotýká Kroutil.

Vlastní soutěž probíhá pod patronací hejtmana Pardubického kraje a za spoluúčasti a podpory Ministerstva Zemědělství ČR, nevládních organizací jako Agrární komory ČR, Zemědělského svazu ČR a všech zemědělců Pardubického kraje. Návštěvníci budou mít příležitost potravinářské výrobky nejen ochutnat , ale i zakoupit .