Ceny pohonných hmot v minulých dnech na Chrudimsku mírně klesly.

Pokles je však velmi nepatrný, odborníci uvádějí, že nastal asi jen o třicet až padesát haléřů. Mnozí motoristé ho ani nepocítí.

„Auto využívám každý den, takže za poslední měsíc jsem zaplatila o několik stovek navíc. Nedá se nic dělat, jinak se do práce nedostanu,“ říká 36letá Jana Kunová z Chrudimě.

„Náklady na pohonné hmoty se zvýšily, ale myslím, že nižší daň není řešení. To by se ten problém jen odsouval někam jinam. Asi nezbývá nic jiného, než se s tím smířit a čekat, jak se situace vyvine,“ přisvědčil 40letý Jaroslav Staněk ze Skutče.

„Živím se jako obchodní cestující a ročně najezdím okolo třiceti tisíc kilometrů. Firma mi sice na benzin přispívá, ale paušálně. Takže v jejich příspěvku se zvyšující cena benzinu nijak neodrazí,“ uvedl asi padesátiletý řidič, který ve středu tankoval na bývalé „Aralce“ v Chrudimi. „Jestli se ceny budou zvyšovat i nadále, nebude za čas vydělávat na nic jiného než na benzin,“ dodal šofér.

Natural 95 tady ve středu 18. června vyšel 32,20 koruny, nafta za 34,60. V Chrudimi a vlastně v celém okrese patří tato pumpa mezi nejlevnější. Například Shell na druhém konci města chtěl ve středu za natural o 70 haléřů víc.

Podle monitoringu společnosti CCS byla na Chrudimsku ve středu průměrná cena benzinu Natural 95 32,32 koruny, nafty pak 34,89. A z dat CCS dokonce vyplývá, že zmíněné mírné zlevňování je u konce. Poslední dva dny už průměrná cena u pump opět stoupá.

Těšit může řidiče na Chrudimsku alespoň skutečnost, že na benzin patří náš okres mezi ty levnější regiony. Celorepublikové průměry cen obou nejpoužívanějších paliv jsou zhruba o 20 – 30 haléřů vyšší.