Seriál S Deníkem ušetříte

Letošní zima je zatím na sněhovou nadílku velice skoupá. Blýskáním na lepší časy bude zřejmě dosud jen bílý příděl na hřebenech Krkonoš, kde v noci na včerejšek napadlo zhruba dvacet centimetrů nového sněhu. Lyžaři se mohou vydat například do Špindlerova Mlýna, ale především běžkaři by měli být trpěliví.

Nicméně půjčovny lyží i snowboardů již přicházejí se zajímavými nabídkami. Celé lyžařské nebo snowboardové vybavení nebo jen jednotlivé části si totiž můžete pořídit na půl dne, celý den, týden, ale také celou sezonu. A jak bývá zvykem, v půjčovně vám zároveň zajistí i kompletní servis.

Z ceníku je jasné, že se vyplatí lyže nebo snowboard vypůjčit na více dní, protože pak platíte méně. Půjčovna lyží a snowboardů R-sport v Hradci Králové nabízí například lyžařský komplet na jeden den za 190 korun, na devět a více dní vás půjčka bude stát 125 korun za den a za víkend (pátek, sobota až pondělí) dáte 390 korun. Podobně ušetříte, když se rozhodnete pro dětské lyžařské vybavení nebo snowboardy. Například za kompletní snowboard za den zaplatíte 200 korun, za devět a více dnů platíte 130 korun za den.

Hradecká půjčovna Holusport si za jeden den klasického lyžařského ski setu počítá 1250 korun, za deset dní 990 korun, za snowboardový set na jeden den 280 korun, deset dní vás vyjde na 1890 korun. Pokud máte ještě opravdu malé dítě a chcete si jen zimu na horách užít, v nabídce tu například nechybějí ani saně. Ty na jeden den vyjdou na rovnou stokorunu, za deset dní zaplatíte sedm set korun.

V samotném servisu jsou také rozdíly. Montáž bezpečnostního vázání se seřízením stojí 230 korun, demontáž vázání 65 korun, ale také 90 korun. Čištění skluznic vás vyjde na devadesát korun, broušení hran lyží zase sto třicet korun.

Stačí se jen rozhodnout. Protože v některých případech jsou slevy například pro školní zájezdy.