V tomto sídlišti, které se rozkládá u výpadovky na Prahu, není prodejna větší než třicet metrů čtverečních. O zásobování potravinami se zde starají dva obchody pojmenované Tereza I. a Tereza II. Do té menší se nevejde najednou víc než sedm zákazníků.

Obyvatelé Rozhledny nejsou spokojeni, už dlouho volají po tom, aby se situace se zásobováním zlepšila. V jednu dobu se uvažovalo o městem dotované pojízdné prodejně, ale ta by mohla narušit místní prostředí, což by teoreticky mohlo vést až k uzavření stávajících malých prodejen. Pak by v celém sídlišti nebyly už vůbec žádné potraviny.

„Šance se naskýtá před bývalou Transportou. Zde zastupitelé schvalují změny územního plánu, který by umožnil postavit prodejnu. Tato lokalita by měla pro investora velkou výhodu – do průmyslové zóny jezdí stovky lidí z okolí a po práci by si zde mohli hned nakoupit,“ říká místostarosta Roman Málek.

Nyní je v přípravě výstavba Tesca v Píšťovech. Petice občanů proti této investici ale nesplňuje náležitosti petice, a tak ji městský úřad projedná jako stížnost. Na zastupitelstvu se o ní nediskutovalo.