Starosta města Jan Čechlovský ve středu odpoledne jednal sředitelem ČSAD Bus Jiřím Böhmem. Onádraží ale podle jeho slov nepadlo anislovo.

Ačkoliv se obě strany soudí ovlastnictví nádraží, knevraživosti mají daleko. „Konstatovali jsme, že nelze nic jiného dělat, než vyčkat rozhodnutí soudu. Nejsou mezi námi vyhrocené vztahy. My tvrdíme, že nádraží patří městu, oni jsou přesvědčeni otom, že je jejich. Vtom případě musí logicky mezi nás vstoupit třetí strana, která rozhodne,“ tvrdí Jan Čechlovský.

Uklízí se víc

Ředitel Technických služeb Chrudim Miroslav Skokan tvrdí, že se se úklid nádraží provádí častěji,, než vminulosti. „Dřív jsme tento prostor čistili jednou za čtrnáct dní, nyní je to jednou týdně. Požádala nás oto firma ČSAD Bus,“ říká Skokan.

Pokud by se městu Chrudim podařilo soudně prokázat, že mu patří autobusové nádraží, jeho vedení by se podle slov starosty Jana Čechlovského jistě časem pokusilo vzhled této lokality změnit. "Určitě není potřeba tolik nástupišť, jsme v době, kdy autobusů spíše ubývá," tvrdí starosta.

Soud bude mít rozhodující slovo

Vlakové a autobusové nádraží stojí vedle sebe a přitom ho odděluje ohyzdná zeď s plakáty a čmáranicemi sprejerů. "Celý areál by se mohl propojit, bylo by to funkční a jistě mnohem vzhlednější," míní Čechlovský.

Nyní je ale podle jeho slov úvaha o proměně nádraží předčasná, nejprve musí konečné slovo o vlastnictví vyřknout soud.