Jedeme-li na delší cestu, je dobré se podívat do novin nebo na internet a zjistit si, kde bychom mohli cestou koupit co nejlevnější benzín či naftu. Na pěti litrech pohonných hmot cenový rozdíl příliš nepocítíme. Na plné nádrži, do které se vejde 50 litrů, bude ale rozdíl znatelný. Vybíráme-li si levnější benzínky pravidelně po celý rok, výsledná suma, kterou ušetříme, se ještě násobí. Platí tedy pravidlo jako v mnoha dalších případech: Pokud šetříme pravidelně a dodržujeme určitá, předem stanovená pravidla, šetření se stává čím dál více zajímavějším.

Hledáme-li čerpací stanici náhodně, často platí další pravidlo. Značkové benzínky mívají pohonný materiál o něco dražší, než ty „méně značkové“. To berme s určitou rezervou, jelikož jsou případy, kdy značkové čerpací stanice nabízí levnější benzín. Můžeme si položit otázku, jak je možné, že někde koupíme benzín levněji a jinde dráž. Pokud se obáváte, že u levnějších čerpacích stanic tankujeme benzín nějakým způsobem „ošizený“, stačí se podívat na internet, kde je vyvěšen seznam stanic s nekvalitním benzínem.

Kdo projíždí chrudimským okresem, určitě stojí za to si naplánovat zastávku v Chrudimi u čerpací stanice Eurobit Oil, která má přímo ve městě dvě pobočky. Jedna se nachází nedaleko Čáslavské ulice za železničním podjezdem. Stojí tak na výhodném místě pro ty, kteří vyráží směr Heřmanův Městec, Čáslav či Kolín. Druhou pobočku nalezneme v ulici Obce Ležáků na výpadovce na Slatiňany. Rovněž dobré místo pro nabrání benzínu zejména pro ty, kdo míří na Vysočinu.

Jinou možností načerpání levného benzínu mohou být čerpací stanice „ve dvorech“. Jedná se často o malé stanice, které nabízí pouze načerpání cenově zvýhodněného benzínů. Jedna taková se nachází například nedaleko výpadovky z Chrudimi na Slatiňany. Minete ceduli konce města a zhruba v půli cesty mezi Chrudimí a Slatiňany se nachází odbočka k betonárce Merit. A právě zde se nachází benzínka „ve dvoře“.

Pokud by vás zajímala aktuální cena pohonného materiálu ve vybraných čerpacích stanicích v chrudimském okrese, stačí se podívat na stránky chrudimského deníku, kde přinášíme aktualizované ceny benzinu a nafty.

Petr Jeníček

Kde ve východních Čechách levně natankujete?

Kde ve východních Čechách levně natankujete?