„Cílem tohoto klání je na straně jedné zrekapitulovat to nejlepší, co se v posledních dvou letech v našem kraji postavilo, čím se můžeme pochlubit, a na straně druhé motivovat architekty i dodavatele ke kvalitní práci, která je prostřednictvím soutěže zviditelňována,“ vysvětlil hejtman Pardubického kraje a současně předseda odborné komise Ivo Toman.

Poukázal také, že usiluje o to, aby se soutěž dostala do co nejširšího povědomí odborníků i laické veřejnosti. „Rok od roku oslovujeme s nabídkou účasti stále více subjektů a věřím, že Stavba roku Pardubického kraje už má své renomé a prestiž,“ dodal hejtman Ivo Toman.

Do soutěže se letos přihlásilo 13 projektů. „Komise je rozdělila do čtyř kategorií, a to Domy pro bydlení a rodinné domy, Stavby občanské vybavenosti, Stavby pro průmysl a zemědělství a Dopravní a inženýrské stavby, veřejná prostranství. Většinu přihlášených staveb členové komise osobně navštíví a potom rozhodnou o vítězi, který by měl být znám v polovině letošního září,“ konstatoval Ondřej Tušl z tiskového oddělení krajského úřadu.
V předchozích ročnících se ocenění dočkala například dostavba a rekonstrukce Krajské knihovny v Pardubicích.

Monika Suchá