Chrudimská radnice se snažila vyjít lidem z Rozhledny vstříc a oslovila řadu podnikatelů, zda by nechtěli obchod otevřít v jednom ze zdejších bytových domů, kde město disponuje potřebnými prostory.

„Nechal jsem se přitom inspirovat příkladem ze Slatiňan. Slyšel jsem totiž v hospodě, že stejným způsobem sháněl slatiňanský starosta Ivan Jeník provozovatele občerstvení pro tamější plovárnu,“ uvádí chrudimský místostarosta Roman Málek, který si vzal zřízení „rozhledňácké“ prodejny za úkol.

„Oslovil jsem hlavně menší podnikatele, kteří provozují prodejny potravin v okolí. S několika zájemci jsem se pak sešel, aby si 62 metrů čtverečních v nebytových prostorách domu číslo 1388 prohlédli,“ dodává Málek.

Z předložených nabídek pak chrudimští radní obchodníka skutečně vybrali. Novým prodejcem potravin tak bude zřejmě již od letošního prosince Pekařství Jaromíra Čavrnocha. Tedy firma, kterou dosud znají především obyvatelé Slatiňan. O osudu nového obchodu ale nakonec stejně rozhodnou lidé z chrudimského sídliště. Hlasovat přitom budou jen svými peněženkami.