Hotelová škola Bohemia v Chrudimi nabízí pro školní rok 2011/12 studijní obory Hotelnictví a Cestovní ruch. Jedná se o čtyřleté střední odborné vzdělání ukončené maturitou se širokým uplatněním na trhu práce. V průběhu studia žáci praktikují na prestižních pracovištích v tuzemsku (Grandhotel Pupp Karlovy Vary, Bohemia - Lázně a.s. Karlovy Vary, Hotel Praha v Praze, či lázeňské město Luhačovice) i v zahraničí.

V jednotlivých oborech se vedle klasických předmětů vyučují například dva nebo tři světové jazyky, informační a komunikační technologie, ekonomika, účetnictví, obchodní korespondence, technika obsluhy a služeb, technika přípravy pokrmů, barmanství, sommeliérství, hotelnictví. Škola je špičková především v oblasti praktické výuky, což dokladují skvělé výsledky žáků na celostátních i mezinárodních soutěžích.

Také v příštím školním roce zřizovatel školy vypisuje pět grantů pro studenty z rodin s nízkými příjmy, kteří studují po celé čtyři roky zdarma. Žádosti je nutné předkládat řediteli školy do konce ledna 2011. Na základě svých studijních výsledků mohou žáci rovněž získat prospěchové stipendium. Studenti chodí do výuky výhradně ve společenském oblečení. „Potěšitelným výsledkem je, že dle ankety provedené mezi žáky celé školy na konci minulého školního roku drtivá většina z nich pozitivně hodnotí zejména přístup učitelů,“ říká ředitel školy Jaromír Pecina.

Škola se může pochlubit i mnoha úspěchy. Například Václav Abraham dokázal pro školu obhájit ocenění Mladý talent Pardubického kraje 2010 v oboru hotelnictví (loni toto ocenění získal Tomáš Palička). Navíc se vítězstvím na soutěži profesionálů v Třinci Steel Cup stal „Barmanem roku“ a bude Českou republiku reprezentovat na mistrovství světa v Polsku.

Ptali jsme se studentů „hotelovky“: Co se vám líbí ve škole?

Veronika Poláková z Třemošnice: Ve škole se mi líbí, protože jsou tu fajn učitelé a líbí se mi celkově studium cestovního ruchu.

Andrea Táborská z Pardubic: Baví mne tu hodiny, které mne třeba na základce nebavily a jsem spokojená s oblékáním.

Anna Chvátalová z Hradce Králové: Líbí se mi tu, protože si tady nikdo na nic nehraje a škola nám dává přesně to, co slibuje.

Tereza Havlová ze Světlé nad Sázavou: Škola mne prostě zaujala nejvíc a líbí se mi tu.

Adéla Burešová z Lanškrouna: Líbí se mi kroužky a aktivity školy, kterých máme hodně.

Tereza Zahradníková z Potěh: Líbí se mi dobří učitelé a pěkný interiér školy.

Štěpán Stratílek z Vysokého Mýta: Baví mne a zajímá tento obor a myslí, že tato škola mi má co nabídnout.

Martin Kolman z Hradce Králové: Obor mi umožňuje dělat to, co mne baví a ve škole se mi líbí.

(red)