Šestnáct tisíc metrů čtverečních kupuje firma Siag, která se například zabývá výrobou komponentů pro větrné elektrárny, ocelových hal, nádrží či mostních konstrukcí. „Tyto pozemky navážou na ty, které chce firma Siag v budoucnu odkoupit od Onivonu,“ vysvětluje místostarosta Chrudimě Petr Řezníček.

Tři hektary ve velké průmyslové zóně odkoupí od města firma Onivon. Transakce spočívá v převodu pozemků v takzvané Koree a úhradě v hovosti. Zastupitelstvo rovněž odsouhlasilo prodej dalších 12 tisíc metrů čtverečních pozemků, jež za cenu 420 korun za metr čtvereční koupí opět firma Onivon. Do tohoto obchodu investuje 5,33 milionu korun. „Část pozemku poslouží k výstavbě biostanice, zbývající pozemky chce Onivon prodat firmě Siag. Ta plánuje vybudování nové lakovny a další rozšíření své činnosti,“ pokračuje Řezníček.

Průmyslová zóna Západ ještě není ani zdaleka zaplněna, jak by se mohlo na první pohled zdát. Z celkových třiatřiceti hektarů ještě zbývá prodat dvacet hektarů. Právě dnes se na radnici dostaví další ze zájemců o podnikání v této části Chrudimě. „Je to první, ryze informativní schůzka, nic závazného,“ zdůrazňuje místostarosta. Prvním investorem, který do západní průmyslové zóny vstoupil, je pivovar Brewer. Další firma je místní, a to Dřevovýroba Ficek, která nyní sídlí pod chrudimskou Kopanicí.