„Jako obhájci titulu mají i bez Haška dobré šance minimálně na semifinále. Přitom před prvním zápasem ve Zlíně byl kurs 7,5:1, ale výhra na Valašsku je rázem posunula výš,“ uvedl Jan Hadrava ze sázkové kanceláře Tipsport.

Přitom před včerejším, druhým zápasem ve Zlíně byly šance obou týmů na výhru utkání velmi vyrovnané. Bookmakeři však věří, že Pardubice vezmou sérii do své režie příští týden na domácím ledě. Například podle sázkové kanceláře Chance jsou Pardubice po Třinci druhým nejjistějším postupujícím ze všech osmi týmů v play–off.

Současný kurz na titul Pardubic je u Tipsportu už 5,5:1. Víc se věří jen Liberci, Vítkovicím a především favorizovanému, nadupanému Třinci, který jako vítěze extraligy s kurzem kolem 3,8:1 vidí většina českých sázkových kanceláří.

Podobné kurzy na celkový úspěch Třince a Pardubic nabízí i sázková společnost Fortuna. „Ve čtvrtfinálové sérii proti Zlínu by Východočeši uspět měli. S kurzem 1,45:1 jim věří 60 % sázkařů. Na postup Zlína byl po 1. zápase kurs 2,37:1. A pokud by Pardubice postoupily až do finále, hrály by ho nejspíše s Třincem – na tuto finálovou sérii je vypsán kurz 5:1,“ uvedl mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Podle bookmakerů má hokejová extraliga u sázejících rok od roku větší oblibu. „Je na špičce oblíbenosti a překonává minulá léta,“ tvrdí unisono. Ostatně, ačkoliv se play–off teprve rozjíždí, na titul Pardubic již ve Fortuně přijali sázky ve výši 30 tisíc korun.