„Kdo neskáče, není Pardubák,“ smála se včera pracovnice jedné z pardubických poboček Tipsportu. „Na celkové vítězství našich sází přes 90 procent našich tipařů.“

Aktuální kurz na mistrovský titul Pardubic se po prvních dvou vítězných finálových střetnutích u sázkových kanceláří pohybuje kolem neuvěřitelných 1,15. Hokejistům Vítkovic věří jak bookmakeři, tak sázející o poznání méně: na obrat finálové série a titul pro vítkovický manšaft jsou vypsány kurzy jen kolem 4,15.

„Na celkový triumf Pardubic klesl kurz již na 1,15:1 a sází na tuto variantu 95 procent sázkařů. Kdo ještě věří Vítkovicím, může sázet v kurzu 4,15:1,“ uvedl mluvčí sázkové kanceláře Tipsport Jiří Hadrava.

Objem sázek však kvůli zatím jednoznačnému průběhu finálových zápasů není nijak rekordní. „Pardubice jsou natolik jasným favoritem jak pro bookmakery, tak pro sázející, že kvůli velmi nízkému kurzu už není tipování tak atraktivní,“ připustil Petr Šrain z Fortuny.
Co se ale týče samotného dnešního, třetího zápasu, který se už hraje na ledě Vítkovic, zde bookmakeři, ač nepatrně, favorizují domácí tým.
„Vítkovice jsou ve středečním zápase i podle sázejících mírným favoritem, případně tipují na remízu,“ řekl mluvčí společnosti Sazka Zdeněk Zikmund. Jak na výhru Pardubic, tak i Vítkovic jsou kurzy na dnešní střetnutí vypsané kolem 2,2:1, resp. 2,4:1.
Stejně tak v prvních dvou duelech na domácím ledě Pardubic většina sázek šla na výhru Pardubic.

„V každém ze zápasů bylo vsazeno přes 1,5 milionu korun. Našel se dokonce odvážlivec, který vsadil na remízu v prvním utkání 44 tisíc korun v kurzu 4,1:1. Tip mu nevyšel,“ řekl Hadrava z Tipsportu.

Pardubice byly favoritem na titul už před vypuknutím finále. Právě bookmakeři Tipsportu tehdy stanovili kurz na jejich celkové vítězství na 1,55:1, šance Vítkovic ohodnotili kurzem 2,15:1. Na triumf Pardubic také od počátku mířila naprostá většina sázek. Finále se hraje na čtyři vítězné zápasy.

Zajímavá situace se v této souvislosti rýsuje s koncem hokejové extraligy a fotbalové ligy. Bratři Dominik a Martin Haškové totiž mají tituly na dosah. Veterána Dominika v brance Pardubic zastihl závěr sezony ve skvělé formě a táhne tým k titulu. Velkou šanci na titul ve fotbalové lize má s týmem i trenér Martin Hašek: na to, že Sparta bude mistrem, je vypsán kurz 1,3:1.

„Bylo by jistě zajímavé vypsat sázku na to, zda oba Haškové získají titul se svými kluby. Kurz bychom stanovili zhruba 2:1,“ komentoval tuto nevídanou situaci Lubomír Ježek z Tipsportu.