Přesnou kalkulaci od příštího roku pivovar teprve připravuje. Informoval o tom ředitel společnosti Jan Kvasnička.
Zdražení od října letos oznámila skupina K Brewery, která vlastní osm tuzemských pivovarů. Regionální pivovar v Pardubicích se nepřipojil a tradičně změní ceny až od nového roku.

„My připravujeme novou cenu až od ledna. Ječmen zdražil o dvacet až třicet procent. Půjde nahoru elektřina, plyn a voda,“ konstatoval Jan Kvasnička.
Pivovar původně očekával, že letos vyrobí osmdesát pět až devadesát tisíc hektolitrů piva. Už nyní je jasné, že se mu to nepovede a udrží produkci na úrovni loňského roku, to znamená okolo šedesáti tisíc hektolitrů piva.

„Předpokládali jsme větší produkci, ale nevěděli jsme, že krize tolik zasáhne naše spotřebitele,“ sdělil Jan Kvasnička.
Pivovar chce zvýšit prodej na Slovensku, kde založil dceřinou společnost, a uplatnit se rovněž v Rusku a na Ukrajině. Díky tomu se mu nejspíš podaří vyrobit o čtyři až pět tisíc hektolitrů piva víc než loni.

Ještě nedávno nesl pivovar název Pernštejn, kvůli expanzi na domácí i zahraniční trhy se přejmenoval na Pardubický pivovar. „Název Perštejn mimopardubickým nic neříká,“ vysvětlil Jan Kvasnička.

Značka jako taková nezaniká, ale některá stávající i nová piva budou mít v sobě název „Pardubický“, například nově vyráběné pivo Pardubický Taxis.
„Mělo by oslovit náročnější spotřebitele. Je to něco mezi dvanáctkou a devatenáctistupňovým Porterem,“ uzavřel Jan Kvasnička.

(msu, čtk)