V Chrudimi, ale i v menších městech či vesničkách, nalezneme mnoho autoservisů a pneuservisů, kde nám ochotně nabídnou celou řadu pneumatik pro naše auto. V takovém případě se nemusíme příliš obávat špatné koupě, jelikož prodejci disponují značnými znalostmi o té či oné značce pneumatik. Zkrátka, otázky ohledně šířky, profilu, konstrukce či průměru pneumatiky nás mohou nechat klidnými. Stačí jen s autem přijet k servisu. I tak bychom měli mít předem promyšleno pár základních otázek, na které se nám prodejci mohou zeptat. Jak často jezdíme autem? Kde nejčastěji jezdíme? Jaký styl jízdy preferujeme? A samozřejmě – kolik peněz jsme ochotni do nákupu investovat.

Nákup celé sady není levnou investicí a tak mnozí volí jiné možnosti, než jet přímo do pneuservisu. Jednou z variant je nákup přes internet. Portály často poskytují různé slevy. Kamenné obchody si jsou takové konkurence vědomy, a tak přicházejí s různými akčními nabídkami jako například tři pneu plus jedna zdarma. Proto je výhodné sledovat tyto nabídky.

Dále se nabízí alternativa v podobě koupení protektorů. Tyto pneumatiky s sebou nesou různé výhody i nevýhody. Jejich asi největší kladem zůstává poměrně nižší cena oproti novým. Další výhoda se skrývá v jejich ekologičnosti, jelikož při výrobním procesu protektoru se používají již sjeté pneumatiky. Protektory však přinášejí určitá rizika v podobě ne na sto procent garantované kvality. Další slabina přichází ve chvíli, kdy na auto obujeme čtyři ne úplně stejné protektory. V takovém případě mohou být částečně ovlivněny jízdní vlastnosti auta.

„Na své auto kupuji protektory. Pro mne to stačí, nejezdím na velké vzdálenosti. Nevidím tudíž rozdíl mezi dobrými protektory a novými pneumatikami,“ svěřil se se svými zkušenostmi mladý řidič Martin Hambálek.

Petr Jeníček