Firma nabídne asi sto pracovních míst

Postupně by mělo v několika výrobních halách najít práci až 100 zaměstnanců, řekl včera novinářům starosta Petr Řezníček.

„Prodej se uskuteční ve dvou etapách. V první prodáme dva hektary, na další dva má investor opční právo po dobu pěti let," uvedl Řezníček. Transakci schválili zastupitelé, za čtyři hektary by mělo město získat asi 24 milionů korun.

Investor nechce budoucí záměry v Chrudimi prozatím příliš komentovat.

„Byla založena společnost KYB CHITA Manufacturing Europe, která má dva vlastníky, firmu KYB s podílem 70 procent, a firmu Chita s 30 procenty. CHITA Kogyo je specialista na výrobu pružin," sdělil před časem ČTK Šimon Balla ze společnosti KYB Manufacturing Czech, která v pardubické průmyslové zóně vyrábí automobilové tlumiče.

Chtějí vyrábět pružiny pro auta

Podle dříve zveřejněného záměru by měl závod v Chrudimi vyrábět pružiny pro automobily. Mateřský japonský koncern Kayaba je celosvětově největším výrobcem tlumičů.

Průmyslová zóna se rozroste

Průmyslová zóna Západ o rozloze 33 hektarů vznikla v Chrudimi v roce 2000. Její zřízení stálo město kolem 100 milionů korun, ale dlouho se ji nedařilo obsadit. V současnosti v ní sídlí chrudimská společnost Dřevovýroba Ficek a výrobce tubusů pro větrné elektrárny Siag.