Výstava je o to významnější, že v expozici drůbeže budou soutěžit chovatelé celého okresu. A to nejen o nejúspěšnější základní organizaci, ale i o nejlepší kolekci chovatele –jednotlivce. Připraveno je přes sedmdesát voliér, což znamená expozici dvou stovek slepic, kachen či hus. Vystaveno bude dále 170 králíků a 150 holubů. Tradicí na této výstavě je chutné občerstvení – grilované kýty, ochutnávka medoviny a bohatá tombola. Návštěvníci si mohou zakoupit chovná zvířata do svých chovů. Prosečští chovatelé se těší i na „svoji“ soutěž O nejlepšího prosečského kohouta. To proto, že Proseč má kohouta ve svém znaku.

A chcete-li do posvícením prosluněné Proseče zavítat, pak vás nečeká jen výstava zvířectva. Nově je v Proseči otevřeno Muzeum dýmek, můžete si projít Planetární stezku. Neděli pak můžete zakončit na prosečském fotbalovém hřišti, kde domácí hostí v krajské I.B třídě fotbalisty 1. FC Mikulovice.
Výstava zvířectva je pro veřejnost přístupna v sobotu 22. září od 12 do 17 hodin. Druhý den v neděli pak od 8 do 16 hodin.

Jiří Herynek