Co podle vás v Chrudimi chybí? Hlasujte v anketě (vpravo) nebo se vyjádřete v diskuzi pod článkem!

Trendu odpovídá například chrudimská Billa, kde se kromě potravin nachází i kadeřnictví nebo solární studium. Podobné služby vzniknou i v sídlišti U Stadionu. V blízkosti Kauflandu má být postaveno Family Centrum s nabídkou elektroniky a dalšího spotřebního zboží.

Zastupitelé měst rozhodují o územním plánu města. V něm mohou dát prostor pro rozvoj služeb a na daném místě může vzniknout obchodní dům. Někdy se ale nepovede jeho zrodu docílit, hodně by o tom mohl vyprávět chrudimský místostarosta Roman Málek. Ten prosazoval přestavbu bývalých sladoven v Poděbradově ulici na velké obchodní centrum. Zastupitelé ale záměr neschválili s tím, že toto území vyřeší až nový územní plán.

„Otázkou zůstává, zda za čtyři roky bude tato lokalita ještě zajímává i vinou nasycenosti trhu. Pokud ano, tak na třiceti tisících metrech čtverečních by mohl vyrůst velký obchodní dům s menšími prodejnami a vzniklo by okolo dvě stě padesáti pracovních míst,“ vysvětluje Roman Málek, který svou myšlenku stále pokládá za perspektivní a životaschopnou.

Ve městě chybí obchodní dům pro domácí kutily a zahrádkáře, kteří tak musí jezdit do Pardubic, kde je hned několik úzce specializovaných řetězců. Tuto skutečnost ale chrudimští zastupitelé příliš neovlivní, protože vše závisí na druhé straně, tedy na investorovi. Lidé z Chrudimska se tedy prozatím musí spokojit s nabídkou malých prodejen.