Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pražská firma chce pozemky v průmyslové zóně

Chrudim - Ve třiatřicet hektarů velké západní chrudimské průmyslové zóně se má již brzy objevit další firma.

4.12.2011 10
SDÍLEJ:

Průmyslová zóna v Chrudimi.Foto: DENÍK/Marek Nečina

O koupi 6600 metrů čtverečních pozemků tu totiž projevila zájem společnost Pears Health Cyber z Prahy, která provozuje internetový obchod „lékárna.cz.”

Za požadovanou plochu má firma zaplatit tři miliony a 630 tisíc korun, navýšenou dále o DPH. Cena bude uhrazena ve třech splátkách. Společnost projevuje do budoucna zájem také o další pozemek ve stejné výměře, který by ráda odkoupila v roce 2015, a chrudimští radní proto nyní navrhují zastupitelům města, aby s firmou uzavřeli smlouvu o budoucí kupní smlouvě.

Pražská firma by tedy postupem času měla zabrat více než hektar západní průmyslové zóny, ve které i pak bude zbývat stále ještě dost místa, konkrétně zhruba 19 hektarů.

Holubi a vrabci

Další prodeje zatím nejsou na pořadu dne, i když, jak řekl starosta města Petr Řezníček, předběžný zájem o dalších zhruba 10 hektarů město eviduje. Zatím jej ale nelze blíž specifikovat. „Je to jen holub na střeše. Vrabcem v hrsti se stane až s případným podpisem další konkrétní smlouvy,” říká starosta obrazně.

Průmyslová zóna „západ” je zčásti ve vlastnictví města, zčásti ale patří rovněž do majetku různých fyzických osob.. „To, co patří městu vedle Siagu, bude v podstatě po posledním nákupu zaplněno. V severní části zůstává část u dřevovýroby, což jsou zčásti pozemky města a zčásti soukromé. Prázdná zůstává i část před Siagem nalevo od vlečky,” doplňuje starosta.

Výhoda „malé” průmyslové zóny spočívá především v její atraktivní a strategické poloze

Pozemky v západní, nebo také velké zóně, jak se někdy říká průmyslové zóně přiléhající k areálu bývalé Transporty, jsou o hodně levnější, než v severní, malé zóně, nacházející se u výpadovky na Pardubice.

Zatímco cena pozemků ve velké zóně se pohybuje okolo šesti set korun za metr čtvereční, pozemky v chrudimské severní průmyslové zóně jsou k mání zhruba za tisícovku. Důvod rozdílných cen lze spatřovat v odlišné atraktivitě a dopravní dosažitelnosti obou zón. Severní zóna je navíc podstatně menší, než její západní soused, a tak není divu, že je již nyní v podstatě celá zaplněna.

Odhadovat, kdy se zaplní i zbývajících téměř dvacet hektarů západní zóny, by bylo podle chrudimského starosty věštěním z křišťálové koule. Starosta Petr Řezníček nicméně připomněl, že v situaci, kdy se o zóně rozhodovalo, obhajoval zřízení zóny v podstatně nižší výměře.

Autor: Marek Nečina

4.12.2011 VSTUP DO DISKUSE 10
SDÍLEJ:
Burgerování s Markétkou.
2

Pomáhat může každý, stačí k tomu dobrá vůle

Z areálu arboreta v Luži.

Komule Davidova přiláká do Hamzova parku a arboreta motýly

Opravy nahrávají snoubencům

Chrudim – Z rekonstruované budovy „nové“ chrudimské radnice na Resselově náměstí zmizelo lešení, ale uvnitř se stále pilně pracuje.

Úřad práce pořádá Burzu práce pro osoby se zdravotním postižením

Chrudim – Na chrudimském pracovišti Úřadu práce ČR v Pardubické ulici se v zítra od osmi do jedenácti dopoledne uskuteční první ročník Burzy práce pro osoby se zdravotním postižením.

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Když kohout kokrhá, HC Chrudim ztratí první utkání

Chrudim - První porážku v sezóně připravil chrudimským hokejistům celek České Třebové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení