Jste jednotlivec nebo skupina občanů a připravujete neziskové projekty podporující rozvoj života v okolí hlavních výrobních provozů společnosti Holcim? Pak na ně můžete od zmíněné společnosti získat až 50 tisíc korun. Stačí se přihlásit a také uspět v 6. ročníku soutěže Holcim pro Život.

Na Chrudimsku je hlavní výrobní provoz v Prachovicích, účast v soutěži se proto týká obcí Prachovice, Heřmanův Městec, Kostelec u Heřmanova Městce, Míčov, Vápenný Podol, Ronov nad Doubravou, Nouzov, Lipovec, Třemošnice a Seč. Čas přihlášek brzy vyprší! Žádat je možné již jen do 31. srpna, což je datum uzávěrky pro podání vypracovaných materiálů.

Letos Holcim mezi vítěze rozdělí 800 tisíc korun, z čehož finanční podpora představuje 700 tisíc a materiální 100 tisíc korun. Zapojit se mohou skupiny občanů i jednotlivci, neziskové organizace i organizace financované z veřejných zdrojů obcí a měst. Maximální finanční podpora jednoho projektu je 50 tisíc korun, v mimořádných případech ovšem může být zvýšena. Podpora by přitom měla tvořit významnou část celkového rozpočtu projektu, proto vyhlašovatelé doporučují soutěžit s projekty v rozsahu zhruba do 200 tisíc korun.

Tématem žádosti o finanční podporu by mělo být především životní prostředí, vzdělávání mládeže i starší generace, obnova veřejně využívaných prostor a další aktivity propojující rozvoj veřejného života.

Projekty na podzim vyhodnotí komise odborníků. Oceněné projekty musí být poté realizovány do 30. dubna roku 2012.