Majitel renomované rodinné firmy Ivan Hoffmann provozuje moderní chemickou čistírnu oděvů od roku 2005.

Přísné ekologické normy splňuje beze zbytku. Zplodiny jsou jímány do nádob a odváženy k bezpečné likvidaci. Svěříte-li čistírně svůj milovaný kabát, nemusíte se obávat o jeho kondici. Vrátí se k vám v pořádku a nebude ošklivě zapáchat chemikáliemi.

Druhé puky

„Na myšlenku zřídit si vlastní provozovnu mne přivedl můj bratranec. Potkali jsme se v jedné čistírně, která mi právě vytvořením druhých puků úplně zničila kalhoty.Nosím obleky značky Hugo Boss, tak jistě chápete, že mne to rozčílilo. Byl jsem rozzlobený a bratranec povídá: Já se ti divím, že už nemáš dávno svou vlastní čistírnu! Za několik měsíců už jsem ji měl,” vzpomíná na začátky Ivan Hoffmann.

Lidé v současné době šetří na každém kroku, což je znát i v této oblasti podnikání. Hoffmannova čistírna neprodělává, ale úbytek zákazníků eviduje. Každý ale jednou musí pochopit, že si jen s automatickou pračkou si u některých věcí spíše uškodí, než ušetří peníze.

Čistírna trvale spolupracuje s půjčovnami společenských oděvů, které mají jistotu, že moderní technologie je k jejich modelům velice šetrná. A nejen osamělí pánové jistě uvítají možnost praní a žehlení košil, což je práce náročná a málokoho baví.

V čem vidí Ivan Hoffmann možné úspory? „Oděvy čistíme do druhého dne a bez expresního příplatku. Věci nezničíme, takže se s nimi opět shledáte,” dodává s úsměvem podnikatel, který nyní očekává velký nárůst zakázek kvůli přicházející zimě. Kabáty totiž žádná pračka nevypere.