Na matracích se šetřit nevyplácí, své by o tom mohli říci lékaři ortopedi. Často se totiž setkávají s pacienty, kteří si úporné a trvalé bolesti zad zapříčinili nevhodnou matrací na své posteli. Přitom se dá v bohaté nabídce najít výrobek, který poskytne tu správnou kvalitu spánku. Obchody s touto specializací najdeme i na Chrudimsku a pokud si počkáme na „akční ceny", ušetříme nejen peníze. Náš pohybový aparát nás může ušetřit od značných bolestí.

Františka Adamová,
Chrudim, 55 let

Jestli jsou kvalitní, to nevím. My máme doma normální válendy. Abych se přiznala, tak mě záda z postele bolí, ale to je přiměřeně mému věku. Ani neuvažuji, že bych investovala do nových a pohodlnějších. Jsem spokojená. Výška postele mi také vůbec nevadí. Mám to tak akorát, ráno jenom shodím nohy z postele a jsem dole.

Vratislav Příhoda,
Chrudim, 30 let

Nevím, zda jsou moje matrace kvalitní. Nevím, co je uvnitř. Zatím jsem nijak nepřemýšlel o tom, že bych si pořídil nějakou novou. Spím dobře, jsem schopný spát i na tvrdé zemi ve spacáku, takže s tím nemám problém. V polních podmínkách spím docela často, dříve jsem nepotřeboval nic, nyní si už dávám pod hlavu třeba batoh.

Eva Tichá,
Chrudim, 30 let

My máme nový dům i s vybavením ložnice teprve pět let, takže jsme si pořídili i nové matrace. Záda mě ráno nebolí, tak jsem spokojená a manžel si zatím nestěžoval, takže si myslím, že je spokojený taky. Vyhovuje mi také výška postele, ideálně se mi z ní vstává. Do budoucna zatím nic měnit nebudeme. 

Ptal se: Lukáš Vaníček