V letošním roce byl přijat nový zákon, podle kterého je povinností šoféra použít zimní pneumatiky tehdy, když se na na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza. V bodu b) zákona stojí také to, že zimní gumy jsou nutné v případě, když lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza.“

Z toho vyplývá, že dopravní značka se sněhovou vločkou, která stojí například u Nové Vsi, se již používat nebude. Když bude silnice bez sněhu a ledu, zimní pneumatiky mít na autě nemusíte. Tím se ušetřit dá, ale dopravní experti to příliš nedoporučují.

„Sám ještě přezuto nemám. Někteří zákazníci sice již v těchto dnech požadují výměnu pneumatik, hlavní nápor práce ale očekávám až ve druhé polovině měsíce,“ uvedl Jan Šinágl , majitel jednoho z chrudimských pneuservisů. „Přesnou cenu za výměnu pneumatiky vám říct nedokážu. Pohybuje se ale od stokoruny výš – záležína typu automobilu, na požadovaném vyvážení kola, na případném osazení ventilků a tak dále,“ doplňuje Šinágl.

(ron, man)