Cílem semináře bylo předání praktických zkušeností v rámci obchodních vztahů se zaměstnavateli zdravotně postižených, týmem ČSOB a Poštovní spořitelny a představení nutných elektronických procesů, které by měla rozvíjet každá firma, která se snaží o trvalý růst a dbá na kvalitu svých výrobků či poskytovaných služeb. Závěr semináře byl věnován připravovaným novinkám v české legislativě týkajícím se zaměstnávání zdravotně postižených.

Partnery semináře byli ERGOTEP družstvo invalidů, Nadační fond pro podporu zaměstnávání zdravotně postižených (NFOZP), Svaz českých a moravských výrobních družstev (SČMVD), ČSOB, a. s. Poštovní spořitelna.

V rámci programu vystoupil pan Martin Kovář, ředitel rozvoje péče o klienta a ombudsman Poštovní spořitelny, který připomněl, že řada zaměstnavatelů OZP nedokáže řádně zmapovat potřeby svých potenciálních klientů a neumí nabídnout celé portfolio činností, které umí.

Jak toto napravit, například prostřednictvím elektronických obchodních systémů a webových prezentací, představili Stanislav Piskač a Marek Lustyk ze společnosti ERGOTEP.

Rozklíčovat pravidla centrálních nákupů u velkých společností a ukázat možnosti, jak prorazit do těchto korporací jako sociální firma, přijeli do Proseče Robert Drozd, výkonný manažer nákupu speciálních služeb ČSOB a Petr Vondráček, senior manažer Poštovní spořitelny.

Na závěr semináře vystoupili pan Karel Rychtář, ředitel odboru VDI v SČMVD, Hana Potměšilová, ředitelka NFOZP a poslankyně PSP ČR paní Lenka Kohoutová, která společně s předsedou SČMVD panem Janem Wiesnerem nad celým seminářem také převzala záštitu. Závěrečná trojice řečníků představila navrhované legislativní změny týkající se zaměstnávání OZP a také činnost Charty sociálního podnikání.

Semináře se účastnily více jak tři desítky zaměstnavatelů zdravotně postižených z celé České republiky a zástupci státní správy a samosprávy, mezi něž patřili například starosta obce Proseč Jan Macháček a hodnotitelé ochranné známky Práce postižených ze Sdružení pro oceňování kvality.

Eva Doležalová, ředitelka obchodu
družstva invalidů ERGOTEP Proseč