Tuto otázku si klade mnoho lidí. A možná nejčastěji si ji pokládají středoškoláci či vysokoškoláci. Právě oni totiž využívají velmi často mobilní telefon nejen k psaní smsek a telefonování, ale dnes také i k přístupu na mobilní internet. Není tedy divu, že si snaží vybrat co nejlepší tarif či paušál, který co nejideálněji pokryje všechny požadavky.

Na trhu mobilních operátorů nalezneme velké množství nabídek. Každá z nich zvýhodňuje tu či onu preferovanou funkci či skupinu. Nabízí se zde ale ještě další možnost. Mít sim karty od různých operátorů.

Vysokoškolský student Petr Nováček používá dvě simky, respektive dva mobily. „Má to své výhody i nevýhody. Jednou z nejviditelnějších rozdílů je ten, že musím sebou nosit dva mobily,“ řekl.

Pokud se zákazník rozhodne používat dvě simkarty, tak to bude nejčastěji z důvodu, že z jednoho mobilu například levně volá rodině a z druhého posílá levné smsky nebo levně volá do ostatních sítí. Potíže začínají, pokud se striktně nedodržují předem stanovená pravidla.

apříklad, když se někdy volá z mobilu, z kterého nemá levné volání. Potom rychle ztrácí výhody, které nabízí dvě různé simkarty.
Život s více sim kartami tedy není úplně jednoduchý, především je to z počátku, kdy se člověk učí ovládat dva mobily najednou.

„Mám dobrou motivaci, abych používal dvě simky. Když si dám dobrý pozor, ušetřím dost peněz,“ dodává student.

Petr Jeníček