Na soutěži, která se konala v kategorii flair pouze pro pozvané profesionály Mulata Hotel Golfi Cup 2010 zvítězil Václav Abraham a čtvrtým místem jej doplnila Kristýna Fotulová.

Oba barmani dokázali poté své kvality i na celostátní soutěži Finlandia v Mariánských Lázních. V kategorii flair získal prvenství znovu Václav Abraham a Kristýna Fotulová obsadila celkově druhé místo.

Úspěšný týden završil druhým místem v klasickém míchání na celostátní soutěži s mezinárodní účastí (Turci, Litevci a Slováci) v Jeseníku Chrudimák Petr Plojhar.

„Gratuluji odborné učitelce Janě Štrossové i všem našim úspěšným studentům k vynikající reprezentaci školy i města a přeji hodně dalších úspěchů. V Mariánských Lázních jsme dokázali obhájit vítězné pozice z minulého roku a celkově jsme vyhráli už pošesté v řadě.

V Poděbradech startovali nejlepší pozvaní profesionálové a v Jeseníku jsme se prezentovali mezi čtyřiceti účastníky poprvé. Výsledky ze soutěží jsou velice potěšitelné v době, kdy je náš Václav Abraham v nominaci na „Barmana roku“ mezi profesionály a celá škola v nejužší nominací na titul Škola roku, vyhlašovanou Asociací hotelů a restaurací České republiky,“ uvedl ředitel školy Jaromír Pecina.

(red)