ČSOB za uplynulých 8 let trvání programu podpořila už 820 projektů po celé republice v celkové výši více než 42 milionů Kč. Do regionů letos věnuje 2 250 000 Kč a kromě odborné poroty zapojí do rozhodování veřejnost.

Tři uchazeče o divokou kartu veřejnosti budeme postupně představovat na stránkách Deníku „V dnešní nelehké době, je více než kdykoliv předtím důležité pomáhat přímo lidem a komunitám po celé republice. Věřím, že díky naší podpoře pomůžeme pomoci místním organizacím a spolkům překonat složitou ekonomickou situaci, říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Perpetuum mobile

V minulých ročnících programu ČSOB pomáhá regionům byla finančně podpořená celá řada zajímavých projektů od vzdělávacích programů, přes rekonstrukcí prostor organizací a spolků až po nákup nebo půjčení potřebného vybavení. Právě jeden z takových projektů je prvním představeným v Pardubickém kraji.

Projekt má pomoc dětem s tělesným a kombinovaným postižením ze speciální základní školy v Chrudimi poznat svobodu pohybu z jízdy na speciálně upraveném kolem na ruční pohon (handbike). Spolek Černí koně ve spolupráci s neziskovými organizacemi a praktickými školami zřizuje síť bezplatných půjčoven těchto speciálních dětských kol po celé České republice, na Chrudimsku se bude jednat o vůbec první takovou půjčovnu.

„Díky našemu projektu mohou děti s tělesným a kombinovaným postižením vyzkoušet jízdu na kole. Podporujeme tak jejich sportovní činnost a radost z pohynu, stejně tak zvyšování jejich sebevědomí a mobilitu,“ říká Tomáš Pouch ze spolku Černí koně.

Každý hlas se počítá 

O tom, kdo získá divokou kartu, se rozhoduje právě teď na webu www.csobpomaharegionum.cz. Hlasovat pro projekt, který je ze tří nabízených nejzajímavější, je možné až do 20. května.  

Z hlasování vzejde vítěz, který se spolu s dalšími třemi projekty v každém kraji pokusí získat co možná největší finanční pomoc. Výše finančního příspěvku od banky se odvíjí podle toho, jak úspěšní jsou žadatelé ve výběru peněz od individuálních dárců. Banka do každého regionu pošle 150 000 Kč.
Veřejnost bude moc projekty finančně podpořit od 2. června až do 3. července. A už 8. července budou známí ti nejúspěšnější. 
V poslední podzimní části programu lidé podpořili projekty ve svém okolí celkovou částkou 1 775 243 Kč. Celkem se tedy po započítání příspěvku od ČSOB mezi účastníky rozdělovalo 3 925 243 Kč.