V poslední době se množí mezi chrudimskou veřejností spekulace o tom, že Tesco ve městě skončí.

„Podívejte, vždyť mají stále otevřené sotva dvě tři pokladny, to se přece nemůžou uživit,“ šuškají si spiklenecky dvě ženy na parkovišti. Telefonáty s dotazy na budoucnost Teska jsme zaznamenali také v redakci.

Zeptali jsme se tedy tiskové mluvčí řetězce Evy Karasové, zda jsou v Tesku s ekonomikou svého obchodu spokojeni.

„Chrudimský hypermarket Tesco byl otevřen vloni v listopadu, to znamená na začátku předvánočního období, kdy prodej v každém našem obchodě dosahuje třiceti až padesátiprocentní nárůst oproti běžnému období v roce,“ uvedla Karasová.

„Zákazníci podle našich průzkumů vítají, že je Tesco širokosortimentní obchod, kde si mohou nakoupit v podstatě vše, od potravin a nápojů přes oděvy a hračky až po elektroniku. Obrovský zájem mají Chrudimští zejména o oděvy,“ vysvětluje Karasová ve své odpovědi. „Informace o zavření obchodu jsou neopodstatněné a zakládají se na fámách,“ dodala Karasová.

Tesco tedy zůstává. Je dokonce možné, že mu další zákazníci přibudou, pokud se v blízkosti podaří zřídit železniční zastávku.

Ne, to není úvaha z říše sciencefiction. Pro novou zastávku již existuje studie a chrudimští radní by se měli ve středu zabývat i samotným názvem stanice.