Už letos na jaře otevře řetězec Penny Market na Chrudimsku svou další prodejnu. Zákazníci ji naleznou v průmyslové zóně na okraji Třemošnice. Stavba obchodu, ve kterém bude kromě běžného potravinářského a nepotravinářského sortimentu umístěno rovněž řeznictví, již byla zahájena.

„Nejdříve jsme začali shrnovat ornou půdu, kterou jsme dali stranou a později ji využijeme k terénním úpravám. Prostor pro objekt je vyznačen a nyní začínáme stavět. Počasí nám moc nepřeje, ale budova by měla být zkolaudována na začátku května“ řekl stavbyvedoucí Aleš Urbášek.

Ostrá konkurence

Nová prodejna bude po svém otevření pro několik zdejších malých soukromých podnikatelů představovat tvrdou konkurenci. Na druhou stranu by ale v Penny Marketu mělo na jaře nalézt práci až 21 nových zaměstnanců.

Kladné stanovisko k záměru výstavby Penny Marketu vyjádřili již před časem třemošničtí zastupitelé. Také starosta města Stanislav Peca posílení konkurence vítá. „Potraviny v širším sortimentu si teď můžeme koupit vlastně jen v prodejně Jednoty – a pak jsou tu i dvě malé večerky. V porovnání s většími městy jsou ale v Třemošnici ceny mnohého zboží vysoké. To by se snad mohlo změnit,“ doufá Peca.

Plocha samotného supermarketu bude činit 560 metrů čtverečních, 76 metrů čtverečních bude zabírat prodejní plocha řeznictví. Třemošnický Penny Market zřejmě budou podle předpokladu pravidelně navštěvovat i obyvatelé Seče nebo blízkého Ronova nad Doubravou. Také v těchto městech totiž podobná prodejna dosud chybí.

(pk, man)