VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Hlinsku zaplnili podnikatelé a živnostníci velký sál radnice

Hlinsko – Po lednovém setkání se zástupci největších firem ve městě a okolí pozvalo vedení hlinecké radnice menší podnikatele a živnostníky, aby společně hledali cesty, jak zlepšit vzájemnou komunikaci a podnikatelskou atmosféru ve městě.

27.2.2013
SDÍLEJ:

Městský úřad v Hlinsku.Foto: DENÍK/Pavla Mrázková


Nakonec se jich ve velkém zasedacím sále radnice sešly víc než dvě desítky.

Dialog je nutný

„Nechceme monolog, ale dialog, náměty, připomínky, kritiku," předeslala hned v úvodu starostka města Magda Křivanová. Krátce informovala o schváleném rozpočtu města na letošní rok, který počítá s několika investičními akcemi. Mezi největší bude patřit oprava střechy a montáž solárního systému na krytém plaveckém stadionu nebo zateplení školky. „Na obě akce jsme získali dotace ze Státního fondu životního prostředí. Rozpočet se ještě bude vyvíjet podle výběru daní a počítáme s opravami některých chodníků a komunikací. Tou první na řadě je příjezd ke sjezdovce," doplnila Magda Křivanová.

Na komunikace kolem města si stěžovala většina přítomných, některé silnice II. a III. třídy jsou po zimě přímo v katastrofálním stavu, a to prakticky všemi směry z města, kromě tahu na Trhovou Kamenici. Křivanová dále připomenula, že se dokončuje druhá aktualizace Programu rozvoje města Hlinska a požádala místní podnikatele, aby se k tomuto dokumentu včas vyjádřili.

Na některé dotazy místních podnikatelů odpovídal šéf chrudimské hospodářské komory Pavel Adámek. Týkalo se to především přístupu k dotačním titulům, prezentaci mimo kraj i v cizině či získávání nových kontaktů a podnikatelských příležitostí.

Jsou i nepoctivci

Kritika zazněla i směrem k některým živnostníkům, kteří nepodnikají v souladu s živnostenským oprávněním nebo k nekalým praktikám asijských obchodníků, kteří nejsou plátci DPH a mají tak proti místním konkurenční výhodu.

„Některé připomínky je třeba řešit víc adresně," reagovala Křivanová s tím, že město se všemi podněty bude zabývat a některé složitější případy bude řešit individuálně a hned na místě přislíbila některé bilaterální schůzky. Zároveň uvedla, že na městském webu bude nová sekce „Podnikatel", kterou mohou všichni využít k bezplatné prezentaci služeb, výrobků a k získávání informací z podnikatelské sféry.

Hlinecká radnice počítá s ještě jedním setkáním – s podnikateli v cestovním ruchu.

Josef Šíf

Autor: Redakce

27.2.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Martin Kolovratník kandiduje do Sněmovny za hnutí ANO.

Chystáme on-line: Kolovratník bude odpovídat čtenářům

Ilustrační foto

Místo vrátnice se bude volit v základní škole

VÍME PRVNÍ

Vražda v Krasíkově. Zřejmě kvůli neshodám a alkoholu

Krasíkov - K vraždě asi 45letého muže z Třebařova došlo v sobotu v obci Krasíkov na Orlickoústecku. Na svědomí ji má podle dostupných informací jeho partnerka M. K. Muže zabila při hádce.

ON-LINE: Simeon Karamazov dnes odpovídal na vaše dotazy

Chrudim - Vysokoškolský učitel, poslanec a lídr krajské kandidátky ODS pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Simeon Karamazov dnes od 10 hodin odpovídal čtenářům Deníku v on-line rozhovoru.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Chrastecká škola plánuje investice za 18 milionů

Chrast – Chrastecká základní škola 4. listopadu oslaví 140. výročí založení. V současné době ji navštěvuje 468 žáků a na jejich vzdělání se podílí 66 zaměstnanců, z toho například 18 asistentů pedagoga

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení