REKREAČNÍ ZAŘÍZENÍ Autokemp Seč – Pláž sice vydělává, rekreantům ale samotné koupání již dávno nestačí. Proto na radnici v Seči zvažují vybudování vlastního koupaliště s novým areálem loděnice či se zázemím pro vodní záchranáře.
Na radnici v Seči zvažují vybudování vlastního koupaliště s novým areálem loděnice či se zázemím pro vodní záchranáře.

Podle místostarosty města Marcela Vojtěcha rekreační zařízení Autokemp Seč – Pláž sice vydělává, rekreantům ale samotné koupání již dávno nestačí. Vyžadují stále více služeb a doprovodných programů, které by v Seči měli stále častěji nacházet.

„Zpracovány byly původně dvě studie a doufali jsme přitom až v devadesátiprocentní dotaci z prostředků Evropské unie. Pokud bychom dotaci v uvedené výši dostali, chtěli jsme postavit koupaliště současně s kulturně sportovním centrem,“ uvádí šéf zdejšího autokempu Milan Cipryán.

Dnes je ale jisté, že devadesát procent město z Evropy nedostane. V podstatě se totiž jedná o podnikatelský záměr, u kterého podobnou podporu příslušné regule nepřipouštějí.

„Necháváme tedy nyní zpracovávat projekt na samotné sportovně kulturní centrum a čekáme, jak naše žádost o dotaci dopadne. Hovořím přitom o částce 200 tisíc Eur. Ve svahu kempu Pláž by tak vznikla stavba se dvěma věžemi. Jedna by sloužila vodní záchranné službě, druhá by byla připravena pro kemp i pro případné budoucí koupaliště. Na pozemek města by se také přemístila loděnice, která nyní funguje na pronajaté ploše. Projekt zahrnuje i jedno antukové hřiště a druhé hřiště pískové pro plážový volejbal,“ upřesňuje Cipryán.

Prostor sportovně kulturního centra by mohl být využit například i jako kino, chybět nemá ani pódium pro konání různých společenských akcí. První etapa investice spojená s vybudováním sportovně kulturního centra má přijít zhruba na deset milionů korun a do konce letošního července již budou v Seči vědět, zda mohou počítat s dotací.

Do šesti měsíců poté by se mělo začít se stavbou potřebných přípojek. Výdaje na pozdější dobudování vlastního plaveckého bazénu by pak měly dosáhnout přibližně stejné výše.

Město svůj autokemp dlouho pronajímalo. Uplynulá sezona byla po létech druhou, kdy si zde Sečští hospodařili sami. Hospodářský výsledek byl přitom výrazně lepší než v roce prvním, kdy se zde hodně investovalo a vloni se již podařilo kempu vytvořit přibližně půlmilionový zisk. V letošní sezoně nabídne kemp návštěvníkům tři nové chatky a jednu maringotku. Důraz chtějí v Seči položit rovněž na programovou náplň.

„Třikrát do týdne bychom chtěli nabídnout třeba divadlo pro děti, koncerty či nejrůznější soutěže,“ uzavírá Cipryán.