Co říkáte na zkrášlování slepic? Dělají vám starosti mizející kurníky a řídnoucí počty chovatelů? Nebo vás tahle problematika nijak netrápí? Kam vlastně spěje český venkov? Diskutujte v diskuzi pod článkem! Vyjádřete svůj názor!

Chovatel drůbeže Dušan Barcúch z Miřetína, který byl hlavním pořadatelem víkendové výstavy, používá pro lepší vzhled svých svěřenců rostlinný olej. „Když slepicím po umytí ve vlažné vodě namastíte obličej a nohy, zvýrazní se tím barva. Nic se ale nemá přehánět. Zažil jsem, jak chovatel používal na peří barvu na vlasy, jiný zas barvil holubům červenou rtěnkou oční okolí. To je nepřípustné,“ říká Barcúch.

Video a snímky z výstavy najdete ve fotogalerii!

V Proseči byly o víkendu k vidění stovky králíků a drůbeže. Vystavovali je nadšenci, kteří se brání současnému trendu anglických trávníků, tújí a betonových grilů podobajících se mohyle. Chovatelů domácího zvířectva je čím dál tím méně. Z venkova postupně mizí králíkárny i kurníky. Lidé si raději koupí staženého a vykuchaného ušáka v supermarketu a vajíčka jsou často v prodejní výhodné akci za méně než dvě koruny.