Po železniční trati mezi Chrudimí a Heřmanovým Městcem přestanou zřejmě již od prosince pendlovat vagony. Trať je prý zbytečná a nerentabilní.

Pardubický kraj se zastavením provozu na lokální trati souhlasí, velké výhrady zřejmě nelze očekávat ani ze strany chrudimských nebo heřmanoměsteckých obyvatel.

To potvrzují i slova starosty města Aleše Jiroutka. „Lidé využívají mnohem víc autobusy, autobusové nádraží je přímo v centru města. Vlakové nádraží leží na okraji Heřmanova Městce, proto lidé vlakem do Chrudimi moc často nejezdí,“ uvedl starosta Jiroutek.

Zrušení osobní železniční přepravy by se na uvedené trati nejvíce dotklo obyvatel v obcích Klešice a Rozhovice.

VÍCE O CHYSTANÉM ZRUŠENÍ TRATI MEZI HEŘMANOVÝM MĚSTCEM A CHRUDIMÍ ČTĚTE ZDE

„Informace o zrušení lokálky slýcháme už nějakých patnáct let. Pokud na ně tentokrát opravdu dojde, bude to nepříjemné. Do Heřmanova Městce přes nás jezdí docela dobrá linka z Pardubic, do Chrudimi je ale autobusových spojů hrozně málo,“ uvádí starosta Rozhovic Milan Stejskal.

„V takovém případě bychom se zřejmě museli obrátit na kraj, aby nám do Chrudimi zajistil lepší autobusové spojení,“ doplňuje Stejskal.

Zrušení tratě by se týkalo ještě obcí Bylany a Markovice. Uvedené obce ale leží přímo na státní silnici mezi Chrudimí a Heřmanovým Městcem, a tak zde v oblasti veřejné přepravy opět dominují autobusové linky.

V ANKETĚ ZDE HLASUJTE: JSTE PRO ZRUŠENÍ HEŘMANOMĚSTECKÉ LOKÁLKY?