Vobjektu střední integrované školy obchodu a služeb zakončily svůj první semestr desítky studentů Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové.

„Vysokoškoláci jsou unás vpodnájmu. Jde odálkové studenty, pro které se tu otevřel tříletý obor „Jazyková a literární kultura“. Jedná se konkrétně ostudijní program zaměřený na média a komunikaci,“ uvádí ředitel chrudimské střední školy Jaroslav Kořínek.

Dosavadní spolupráce škol je podle Kořínka naprosto bezproblémová. „To by vlastně nebylo to správné slovo– je totiž výborná,“ upřesňuje ředitel.

Také část učitelů chrudimské střední školy se například během uplynulého půlroku zúčastnila některých vysokoškolských přednášek. „Ńaši kantoři si tak mohli doplnit a obohatit zkušenosti zoboru,“ usmívá se Kořínek.

Vedení obou škol uvažuje otom, že do Chrudimě by mohli brzy přibýt inoví studenti. „Hovořil jsem otom sproděkanem hradecké univerzity Miloslavem Vondráčkem. Ten nevylučuje, že vysoká škola by knám mohla umístit idálkové posluchače učitelského oboru pro první stupeň základních škol,“ říká závěrem ředitel chrudimské střední školy.

Chrudimským přináší nájemné od univerzity itisíce korun do školního rozpočtu. Získané peníze ale nehrají rozhodující roli, vždyť celkový rozpočet střední školy šplhá do desítek milionů.