Vyhlídkový evakuační rychlovýtah dopraví přepravované osoby rychlostí zdvihu 2,5 metru za sekundu až do pětapadesáti metrů výšky. Z prosklené kabiny je krásný výhled na Ostravu a panorama Beskyd.
Panoramatický šikmý výtah ke svému pohonu využívá stávající unikátní výtahový stroj doplněný o moderní řídící systémy.Vlastní celoprosklená kabina šikmého panoramatického výtahu je zavěšená na dvojici silných ocelových pozinkovaných lan. Přepravované osoby mohou stát na třech úrovních a mít pěkný výhled na vysokou pec.

Stane se součástí dnes již vyhaslé vysoké pece č.1, která je v současné době za finanční podpory Evropského fondu pro regionální rozvoj rekonstruována. Bude z ní vyhlídkový objekt.

„Vyrobili jsme panoramatický šikmý výtah, který bude jezdit po stávající konstrukci skipového mostu původně sloužícího k dopravě vsázky do vysoké pece. Zakázka, kterou jsme získali, obsahovala i výměnu stávajícího nákladního výtahu Transporty Chrudim za vyhlídkový prosklený evakuační rychlovýtah jezdící v otevřeném tubusu vedle vysoké pece.

V jejím vnitřku se buduje nová vyhlídková plošina s lávkou,” uvedl ředitel Tramontáže Chrudim Vratislav Čapek.