Naše společenství se v loňském roce rozhodlo provést rekonstrukci střechy, výměnu dveří a oken a kompletní opravu fasády včetně zateplení. Nelitujeme, jen za první topnou sezónu jsme ušetřili téměř polovinu nákladů na vytápění. A to nepíši o estetickém přínosu, protože náš barevný panelák nyní vypadá lépe než za šedých časů.

Odkládáním oprav a celkových revitalizací bytových domů se snižuje provozní bezpečnost a zvyšují se náklady na bydlení, a to nejen na vytápění. Opravy by měly být komplexní, protože poruchy jsou všude na střeše, fasádě, oknech, dveřích, lodžiích a balkonech. A ušetřené peníze se zvláště v současné době, kdy se všechno zdražuje, moc hodí!

Nejdůležitější ze všeho je, vybrat si tu správnou stavební firmu, která nabídne nejlepší poměr cena-kvalita. K hledání nabízíme několik rad. Ta firma by měla mít dlouhodobé zkušenosti se zateplováním budov, mít potřebné zkušenosti s technologiemi a materiály, které používá. Nejlepší je zeptat se bývalých zákazníků, zda jsou z dotyčnou firmou spokojeni.

Jiří Špaček, Chrudim