„V areálu by mělo vzniknou několik nových příležitostí pro využití volného času včetně zcela nových možností sportovního vyžití. Plánujeme například vybudování bowlingové dráhy, sálu pro aerobic, odpočinkové cvičení a v neposlední řadě také pro squash,“ uvádí jednatel společnosti Zdeněk Lobl.

„V areálu by měla vzniknout i příjemná restaurace a také možnost ubytování až v padesáti pokojích. Chybět by neměla ani solná jeskyně, možnosti masáží a vířivých koupelí. Při budování hodláme maximálně využít Evropských strukturálních fondů. Tento projekt je zatím ve stadiu plánování a zpracování možností. V případě realizace přinese obyvatelům Třemošnice pestrou paletu využití volného času,“ dodává Lobl.

Nezanedbatelným kladem je i to, že zde může vzniknout i několik desítek pracovních míst. Předpokládaná výše investice je asi 80 milionů korun. Současný objekt je totiž ve velmi špatném technickém stavu a je nutné ho prakticky zcela přebudovat. vedení města se proti tomuto záměru nestaví.

„Vím o záměru zatím jenom z doslechu. Žádná oficiální jednání na toto téma se ještě nekonala,“ říká třemošnický starosta Stanislav Peca. „Předpokládám ale, že dotažením myšlenky do konce by se dále zvýšila přitažlivost našeho města,“ dodává starosta.

Atraktivitu Třemošnice chce vedení města zvyšovat dlouhodobě a cílevědomě. Připraven je například i projekt na revitalizaci staré vápenky vZávratci za desítky milionů korun.Značné množství turistů dnes například navštěvuje město při návštěvách zříceniny hradu Lichnice.

Jan Šejnost