Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Základní škola Heřmanův Městec sází na ekologii

Heřmanův Městec - Právě končící 1. pololetí školního roku vede k bilancování ekologických aktivit žáků Základní školy Heřmanův Městec. Do nich se zapojili žáci prvního i druhého stupně.

23.1.2009
SDÍLEJ:

Soukromá ZOO Kamila Karely v Kostelci u Heřmanova Městce. Foto: Karel Dvořák

Mladší žáci se zaměřují se svými vyučujícími zejména na praktické poznávání přírody a smyslové vnímání okolní krajiny formou nejrůznějších vycházek. I v letošním roce pokračuje úspěšná spolupráce žáků 4.B pod vedením paní učitelky Zory Mrázové s kosteleckou minizoo pana inženýra Karely.

Podívejte se v galerii na snímky z kostelecké zoo!

Na podzim žáci uspořádali sbírku tvrdého chleba a pečiva, které odnesli do minizoo při příležitosti křtin oslíka. Již tradičně uspořádali soutěž ve sběru hliníkových víček a obalů, jejímž cílem bylo nejen soutěžit, ale hlavně podpořit žáky a jejich okolí v třídění dalšího odpadu. Soutěž byla velmi úspěšná. Celkem se podařilo sebrat 48 kg hliníkových víček, to je 56 182 kusů. Do soutěže se zapojili nejen žáci z 21 tříd, ale i jejich rodiče, babičky a známí.

Od loňského školního roku ve škole také probíhá separace papíru a plastů od ostatního odpadu. Letos se zapojili do projektu „Recyklohraní“, jehož cílem je zvýšit povědomí žáků o třídění drobných elektrozařízení a baterií. Program pořádají neziskové společnosti ASEKOL, ECOBAT a EKO – KOM, které nám do školy poskytly sběrné nádoby na zpětný odběr použitých baterií a drobného elektrozařízení. Žáci se v rámci projektu zapojují také do her, řešení kvízů a výtvarných aktivit z oblasti třídění a recyklace odpadů.

Tak například žáci 8.A vytvořili sběrný box na použité baterie a žáci semináře Ekologická praktika navštívili sběrný dvůr a městský úřad, aby mohli úspěšně vyplnit předložený dotazník. Za nasbírané vysloužilé baterie a drobná elektrozařízení a splněné úkoly získávají body, za něž bude možnost žákům pořídit různé pomůcky nebo hry pro volný čas.

Do tohoto projektu se mohou zapojit i rodiče tím, že vysloužilé drobné elektrospotřebiče a baterie předají svým dětem, které je odevzdají do sběrných nádob ve škole.

Autor: Redakce

23.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Kraskov, Třemošnice, Seč a Ronov nad Doubravou. Tam všude zavítal chrudimský volební reportér.
10

Mezi urnami aneb Když reportér vyrazí na pouť po volebních místnostech

Vlastimila Kühra doprovází k volební urně manželka. Pomáhá mu také za plentou s vložením hlasovacího lístku do obálky.

Hlasovací lístky předčítal nevidomému počítač

Volby začaly! Debatovalo se o nich i v masně

Chrudim - Když hodiny na Resselově náměstí odbíjejí druhou odpoledne, otevírají se dveře volebních místností. Před okrskem číslo 9 u Městského kina v Chrudimi už stojí dlouhá fronta možná dvaceti lidí, kteří chtějí odevzdat svůj hlas. Členové volební komise, všichni zkušení matadoři, se nebojí, že by se tu nudili. Očekává se tu velká účast.

Policejní lovci lebek měli před volbami žně

Pardubický kraj - Za jedenáct dní policisté pořádně doplnili stavy věznic o šest hledaných.

VÍME PRVNÍ / AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: Člen komise agitoval ve volební místnosti za Blok proti islamizaci

Pardubice - Místopředseda volební komise v Pardubicích vítal voliče v tričku s přeškrtnutou mešitou.

Opilý muž demoloval byt, házel věci z okna a pořezal se na zadku

Chrudim – Pořádné pozdvižení způsobil ve středu pár minut před sedmnáctou hodinou muž ve Fibichově ulici. Z okna svého bytu vyhodil ven na chodník židličku a několik lahví.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení