Jen v říjnu městský úřad zveřejnil sedm investičních záměrů. Hledá například dodavatele speciálního vozidla s rotačním stlačováním na sběr a svoz tuhého komunálního odpadu a plastů pro akciovou společnost Technické služby Chrudim. Auto se má zakoupit na podzim příštího roku.

Městskou zakázku může získat odborná firma, jež vypracuje projektovou dokumentaci ke stavebnímu povolení na revitalizaci rybníku ve Vlčnově.

Teprve před týdnem město vyhlásilo investiční záměr „projektová dokumentace na bezbariérové hřiště v ulici Topolská“, což je bezesporu velká šance pro projektové a architektonické kanceláře.

Kromě investičních záměrů Městský úřad Chrudim zveřejňuje i novinky v oblasti veřejných zakázek. „V této aplikaci lze najít informace o zakázkách, které město Chrudim v současné době realizuje nebo které již byly realizovány. Ve statistickém listu zakázky jsou uvedeny údaje o složení výběrové komise, seznam přihlášených zájemců a jejich pořadí, nejvyšší a nejnižší nabídková cena, konečná cena a další informace,“ uvádí tisková mluvčí radnice Sylva Drašnarová. Mezi říjnové zakázky se řadí rekonstrukce veřejného osvětlení podél hlavní komunikace v místní chrudimské části Markovice.