Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ANKETA: Ze sběrného dvora nesmí být bazar

Chrudim /FOTOGALERIE/ - Sběrný dvůr nemůže sloužit k charitativním účelům. I kdyby měly mnohdy potřebné věci ještě dlouho sloužit potřebným, zákon to neumožňuje. Takovou odpověď dostala žena, která nechce být jmenována. Šli by jste si koupit věci do sběrného dvora? Diskutujte v anketě!

28.8.2009
SDÍLEJ:

VYHOZENÉ BÍLÉ ZBOŽÍ nemůže být prodáno v bazaru, i kdyby fungovalo sebelépe. Foto: Karel Dvořák

„Při pobytu v USA jsem viděla, že je to běžné. Věci doslouží, lidé je odvezou do sběrného dvora. Tam je pracovníci roztřídí a prodávají za symbolickou cenu zájemcům. V Chrudimi ve sběrném dvoře je podle mého názoru hodně použitelného nábytku, ošacení a jiných věcí. Lidem by to pomohlo a město by mohlo získat nějaké peníze,“ míní žena.

Svůj nápad ale musí pohřbít. Tvrdě totiž narazila na zákon. Sběrný dvůr je podle něj zařízením, které slouží ke sběru, výkupu, využívání a odstraňování odpadů. Do tohoto zařízení jsou odevzdávány odpady od občanů města Chrudim, případně od právnických osob nebo fyzických osob oprávněných k podnikání.

Šli by jste si koupit věci do sběrného dvora? Diskutujte v anketě!

Provozovatel sběrného dvora, společnost Technické služby Chrudim 2000, musí odpad předávat pouze oprávněným osobám k využívání nebo odstraňování odpadů. „Nelze je ve sběrně vytřídit a použitelné prodávat formou bazaru.

„Pokud se kdokoli zbavuje nepotřebných věcí a nechce je předat jako odpad do sběrného dvora či sběrny odpadů, má možnost takovéto věci dát do bazarů, které se nacházejí i ve městě Chrudim,“ píše své stanovisko odbor životního prostředí městského úřadu.

„Je to velká škoda, v Americe se toto možnost běžně využívá. Jsme zkrátka hodně pozadu,“ míní autorka nápadu.

Bazar ve sběrném dvoře by byl jistě užitečný, ale vyžadoval by poměrně náročnou administrativu. Jen ta by zabránila případnému černému „obchodování“.

Autor: Romana Netolická

Šli by jste si koupit věci do sběrného dvora?

Ano, určitě, proč ne?

57 %

Trochu nevkus, ale když nejsou peníze...

7 %

Ne, co má hodnotu, lidé přece dávají do bazarů

4 %

V žádném případě

18 %

Nevím, to mě ještě ani nenapadlo

14 %

Bych se musel(a) stydět, leda při nočním provozu

0 %

Hlasovalo: 28

Anketa byla ukončena

Místo události:
28.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
POLICIE - ilustrační foto.

S nožem v ruce měl vyhrožovat prodavačce

Několik sáčků s otrávenou nástrahou teď leží také v kanalizaci pod povrchem chodníku ve Fibichově ulici.

Potkani v Chrudimi hodují na otrávených nástrahách

Voličské průkazy šly na dračku

Chrudim – Pracovnice odboru správního na Městském úřadu v Chrudimi zaznamenaly v tomto týdnu rekordní počet žadatelů o voličský průkaz. „Celkem jsme jich vydali 242 kusů.

Nikoliv bramborová medaile, ale zlatá!

Chrudim, Havlíčkův Brod – Dívčí družstvo chrudimské SOŠ a SOU obchodu a služeb ve složení Viktoriya Koval a Eliška Horáková získalo minulý týden na soutěži „O bramborovou pochoutku Vysočiny“ v Havlíčkově Brodě 1. místo a zlaté medaile!

Cestu do porodnice nestihli, ale vše dopadlo dobře

Pardubice - Výjimečnou situací v životě každé rodiny je jistě narození potomka. Ne vše se však dá vždy spolehlivě naplánovat a situace se pak zaručeně vyvýjí jinak než by si nastávající rodiče přáli.

Pomáhat může každý, stačí k tomu dobrá vůle

Slatiňany, Horka – Děti, které trpí zdravotním postižením, potřebují pomoc nás všech. Uhradit všechny náklady, které jsou potřeba k uspokojivému chodu rodiny, je finančně velmi náročné. I když existují sociální dávky a z části lze kompenzační pomůcky hradit prostřednictvím zdravotní pojišťovny, stále zůstává velká zátěž na samotných rodinách. Postižených dětí žije v našem bezprostředním okolí hodně a my všichni jim můžeme pomoci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení