„Na výstavě Expo Real v Mnichově, při které jsme se prezentovali v rámci Pardubického kraje, nás oslovily dvě investiční skupiny. Jedna je česká, druhá disponuje s německým kapitálem a má působnost v mnoha zemích. Jde prozatím o prvotní kontakt. Čekáme, až se tito potenciální investoři ozvou,“ uvádí místostarosta Petr Řezníček. Protože jde o developerské firmy, není možné specifikovat, jaký druh investice by měl do Chrudimě mířit. V tuto chvíli je jasné, co v průmyslové zóně být nemůže. Je to například chemický průmysl nebo výroba radioaktivních komponentů. Územní plán také omezuje výšky budov, které se v areálu budou stavět.
Průmyslová zóna se postupně zaplňuje. Po pivovaru Brewer, který koupil pozemky jako první za cenu 380 korun za čtvereční metr, budou zanedlouho podepisovat kupní smlouvy i firmy Onivon, Siag a Dřevovýroba Ficek. „Cena, o které jsme v Německu jednali, se pohybuje mezi 450 a 500 korunami za metr čtvereční,“ dodává místostarosta.
Průmyslová zóna Západ se rozkládá na rovinatém terénu, převýšení činí maximálně osm metrů. Má rozlohu 33 hektarů a navazuje na areál bývalého strojírenského podniku Transporta. Ten má rozlohu 40 hektarů a je již kompletně zastaven. Vtuto chvíli město Chrudim eviduje první investory, kterými jsou pivovar Brewer a firmy Onivon, Siag a Dřevovýroba Ficek. Území lze využít pro jakoukoliv průmyslovou výrobu, ale územní plán jasně stanoví výjimky. Vzóně se nesmí tepelně nebo chemicky zpracovávat uhlí, zakázána je i rafinerie. Zamítá se i zařízení na skladování nebo zpracování ropy nebo ropných produktů.